Діючий чемпіон світу Магнус Карлсен вважає, що навіть не обдарована людина може досягти рівня майстра у шахах лише за рахунок наполегливої праці. А якщо виявляться ще й додаткові здібності чи талант, тоді гарна кар’єра шахіста забезпечена, про що написано нижче. А час, потрачений на шахи, в любому випадку позитивно скажеться в житті. Почати навчатися ніколи не пізно, але краще починати чим раніше, поки дитина не захопилася іншими шкідливими іграми, типу стрілялки, бо коли вона пізнає красу шахів, тоді її напевно вже ніщо інше так не зацікавить і буде користь для розумового розвитку та й спортивні успіхи на втіху батькам.

Тепер коротко розглянемо кар’єру шахіста. Шахи – вид спорту, але інтелектуальний. Проводяться шахові чемпіонати шкіл, районів, міст, областей, країн, чемпіонати Європи та світу (командні та особисті), кубки світу, шахові олімпіади, матчі на першість світу та інші змагання.

В шахах є такі розряди і звання по наростаючій: 4 розряд → 3 розряд → 2 розряд → 1 розряд → кандидат у майстри спорту (КМС) → майстер спорту (МС) / майстер фіде (FM) → міжнародний майстер (IM) → міжнародний гросмейстер (GM).

Скорочене пояснення, як виконуються розряди.

Всі початківці являються безрозрядниками. Коли юний шахіст зіграє в змаганнях з класичних шахів (більше 1 год на партію) та набере 60% очок проти безрозрядників, то йому присвоюють 4 розряд (перший юнацький розряд). Далі, щоб виконати 3 розряд, треба в змаганнях набрати 75% очок проти 4-розрядників. І приблизно по такій схемі іде дальше (до звань є ще окремі вимоги).

В різних шахових турнірах є призи. І, як правило, чим вищий рівень турніру – тим більші призові фонди.

Наживо та в онлайні проводять відкриті турніри з призовими фондами на десятки, а то і сотні тисяч доларів. Тому сильні шахісти можуть добре заробляти своєю головою.

А гросмейстери, які грають матчі на першість світу, розігрують інколи призові в мільйони доларів.

Також знаменитим шахістам пропонують брати участь у рекламі. Ось, наприклад, реклама за участі гросмейстера Сергія Карякіна: посилання

Крім турнірів, хороші шахісти можуть також працювати тренерами, як офіційно (спортивні школи чи шкільні гуртки) так і приватно: приватні школи, індивідуальні заняття, в тому числі онлайн. Ціна години занять у професіоналів сягає 100$ і більше. А деякі шахісти знімають свої відео уроки та продають їх через інтернет. Як правило, тренерами працюють, починаючи з рівня кандидата в майстри спорту і вище. Щоб стати кандидатом у майстри з шахів, потрібно близько 5 років інтенсивних тренувань. Люба дитина може забезпечити собі можливу тренерську кар’єру ще у шкільні роки, якщо батьки приведуть її у шаховий гурток і їй це заняття сподобаєть + буде працьовитою.

Окремий напрямок кар’єри шахіста – працювати суддею у різних турнірах від місцевих до міжнародних або/та самому організовувати комерційні турніри.

Відомо, що багато успішних програмістів є хорошими шахістами. Дехто навіть навчає дітей шахам, щоб підготовити її до кар’єри програміста.

Також в суспільстві шахи мають заслужений позитивний імідж. Якщо Ви кажете, що являєтесь шахістом, то для багатьох лише цей факт викликає повагу. І навіть якщо влаштовуватись на якусь роботу, то шахові досягнення будуть позитивним пунктом в резюме і на інтерв’ю практично для кожного роботодавця. Ось приклад: перейти

Отож, займайтесь шахами і отримуйте від цього користь та насолоду!

Як виростити чемпіона: історія успіху від мами 8-річного шахіста з України: посилання

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Школа чесенгліш, школа чес енгліш, chess english school, chess-english school, шахи онлайн, Буковинська шахова школа, навчання шахам в Україні, шахи в Україні, шахова школа в Україні, шаховий клуб в Україні, тренер з шахів, шахи Україна, шахмати Україна, українська шахова школа, гурток з шахів в Україні, шахи в школах, шаховий клуб, навчання шахам онлайн, шахи для дорослих, шахи для дорослих, навчання шахам для дорослих, Школа Chess English, школа Chess-English, школа чесинглиш, школа чес инглиш, школа чес енглиш, обучение шахматам онлайн, шахматы в Украине, шахматная школа в Украине, шахматный клуб в Украине, тренер по шахматам в Украине, шахматы Украина, кружок по шахматам в Украине, шахматы в школах, шахматная школа онлайн, шахматная школа, шахматный клуб, шахматы онлайн, уроки шахмат, обучение шахматам, шахматы для взрослых, обучение шахматам для взрослых,, шахи в онлайні, шахмати в онлайні, шахова школа, шахматна школа, шаховий клуб, шахматний клуб, шахи для дітей, шахмати для дітей, шахи для дорослих, шахмати для дорослих, тренер з шахів, тренер по шахматах, уроки з шахів, уроки по шахматах, шахи онлайн, шахмати онлайн, грати в шахи онлайн, гурток з шахів, гурток по шахматам, навчання шахів, навчання шахмати, шахматы в онлайне, шахматы в онлайне, шахматная школа, шахматная школа, шахматный клуб, шахматный клуб, шахматы для детей, шахматы для детей, шахматы для взрослых, шахматы для взрослых, тренер по шахматам, тренер по шахматах, уроки по шахматам, уроки по шахматах, шахматы онлайн, шахматы онлайн, играть в шахматы онлайн, кружок по шахматам, кружок по шахматам, обучение шахматам, обучение шахматы