Шахи дуже добре допомагають в загальному розвитку дорослих та дітей: покращують пам’ять, мислення, логіку,  виховують посидючість, концентрацію уваги.  Краще розвивається просторова уява, уміння візуалізувати, планувати, прогнозувати, а також стратегічно мислити. Завдяки своїй спортивно-конкурентній складовій, шахи виховують стійкий характер, силу волі, дисциплінованість, звичку ставити і добиватись своїх цілей за відведений час та не здаватися до самого кінця! Діти відучуються від шкідливих комп’ютерних ігор та заводять нових друзів.

А ще перевага шахів – в них можна грати майже в будь-якому віці і це приносить велику насолоду. В старості цю гру навіть рекомендують для профілактики хвороби Альцгеймера, адже вони стимулюють мозкову активність. І шахістам будь-якого віку точно веселіше і здоровіше проводити свій вільний час в парку чи в клубі за партією в шахи, чим їх ровесникам вдома за телевізорами та комп’ютерами.

В інтернеті можна скачати цілі книги (більшість на англійській), де описані експериментальні дослідження про користь шахів, особливо для дітей і про їх позитивний вплив на успішність в школі.  Ця гра навіть введена в шкільні програми в багатьох країнах світу, а також офіційно у Львові: посилання.

Ось лише деякі цікаві посилання про користь шахів. А в інтернеті їх тисячі: користь шахів